Viimati muudetud: 09.11.2023

7.a klassi tegemised

Oktoober oli vinge ja tegevusterohke kuu. Projektinädala teema oli "Suhted, suhtlemine ja suhtumine". Käisime paljudel õppekäikudel ja läbisime huvitavaid õppeprogramme.
Läksime 12. oktoobril Tartu Ettevõtluskülla, kus me õppisime rahatarkust ja ettevõtte pidamist. Ettevõtlusküla programm oli väga lõbus, hariv ja arendas meie silmaringi. Järgmise nädala esmaspäeval tegelesime arvutis matemaatilise statistikaga, õppisisme kitarri ning kuulasime loengut vaimse tervise kohta. Teisipäeval õppisime vaimse tervise vitamiinide kohta. Kolmapäeval külastasime ERMi näitust "Õige keha, vale keha", mis rääkis Eesti inimestest ja elukaarest läbi aegade. Neljapäeval, 19. oktoobril, tegime oma näidendeid Shate tantsukoolis. See oli väga tore, saime seal proovida erinevaid teatriameteid. Reedel käisime Eedeni kinos ja vaatasime filmi "Vigased pruudid". Film oli humoorikas ja eluline. Peale projektinädalat algas imeline sügisvaheaeg.

blogi
blogi
blogi
blogi
blogi
blogi
blogi

5.d klassi tegemised

Kuupäeval 10.10.2023 käis 5.d klass lodjaga Emajõel sõitmas. Sõit oli menukas ning kuigi oli jahe, vedas ilmaga tohutult! Nägime Tartu linna, kuid samas ka kaunist Emajõe lähedast loodust. Lodjal räägiti Emajõe loodusest, seal/seal lähedal elavatest loomadest, ning kaladest. Kindlasti õppisid paljud midagi uut.

blogi
blogi

9.c klassi tegemised

Meie klass võttis oktoobris osa “Sügissammud 2023” väljakutsest. Enne projektinädalat käisime Sadamateatris vaatamas etendust nimega “Mitte midagi”. Projektinädalal tegime kõvasti matemaatikat ning käisime VOCOs, kus me võtsime osa erinevatest töötubadest, ning viimasel projektinädala päeval käisid paljud kinos “Vigaseid pruute” vaatamas aga võistlesime ka Frisbee võistlusel, kus saime 2. koha! 

Projektinädalal saime ka gümnaaiumide tutvustust. Saime ka meie kooli psühholoogilt loengu teemal kuidas planeerida enda aega ja tegime erinevaid ülesandeid.

blogi

8.b klassi oktoobri kuused tegevused

8.b klassil oli sel perioodil keskkonnateemaline projektinädal. Peale õppimise toimus ka klassiöö ja ekskursioon Tartu Ülikooli Chemicumi, kus osalesime  “Munalabori” õppeprogrammis.

Klassiööl pakkusid tegevust neli erinevat õpilasgruppi, kellel olid välja mõeldud ühised tegevused. Näiteks peitus erinevates koolimaja kohtades õpilase välja mõeldud telefonimängu sarnane mäng. Päris palju tähelepanu nõudis grupiülesanne, kus tuli teha korraga mitut tegevust: kaaslaste nimesid hüüda, teisele kaaslasele palli visata ja kolmandaga kohti vahetada. Nuputati ka Kuldvillaku küsimuste kallal. Pärast südaööd toimus lugude rääkimine ja lõpuks said väikemad seltskonnad mängida endavalitud mänge. Samuti tegid kõik grupid endale pitsat täpselt sellise kattega, nagu nad tahtsid. Peale klassiööd suundis kõik koju end välja puhkama.

Ekskursioon Chemicumi ja munalabor tõi igale 8.b klassi õpilasele huvi. Laboris tehti katseid lahuste, hapete ja munakoortega, õpetati natukene keemiat ja tehti veel katseid. Näiteks nägime, kuidas erinevad ained põlevad erinevat värvi leegiga. Meie klassi peamine eesmärk oli leida, kui palju valku sisaldab munavalge. Peale  katseid, arvutamist ja tulemuste märkimist oli see vastus käes. Valgusisaldust oli vaja leida selleks, et saada teada, kas neid mune saab eksportida Nipponiasse (Jaapanisse). 

Need olid 8.b klassi oktoobrikuised huvitavad tegevused. Muidugi oli veel tavaline kooliprogramm tundidega ja huviringidega. 

Oliver Aavik
Keiti Lii Sikk

blogi
blogi
blogi
blogi
blogi
blogi
blogi

9.b klassi tegevused

Meie klass  käis 19. oktoobril VOCO töötubades, ehk siis kutsekoolides. VOCO õppeasutusi on kaks, üks asub Põllu tänaval ja teine Kopli tänaval. Suurem osa meie klassist valis töötubadest pagari ja teeninduse töötoa. Pagaritöötoas tegi meie klass sefiirikorvikesi, mille pärast võisime ära süüa. Meile räägiti kuidas õppimine seal käib ja millised õppimisvõimalused seal on. Usun, et tervel klassil oli tore olla ja kõik said proovida, kas neile sobib kutsehariduskeskus tulevikuks.

blogi
blogi